Aube - Feed the Fishes (recenze)

5. srpna 2009 v 20:36 | obyčejný posluchač
Aube - Feed the Fishes (kazeta, 1996, Betley Welcomes Careful Drivers)

Jedna z nejoriginálnějších noise 'kapel' na světě. Svým přístupem, originalitou a samozřejmou kvalitou nás (zájemce) zásobuje nadprodukcí, kterou snad normální (český) smrtelník nemůže stíhat.
  • přístup: excelentní, často až umělecké zpracování obalů, vzhled svých produktů. Na těchto věcech nelze přehlédnout, že leader Akifumi Nakajima pracuje jako designer.
  • originalita: jako zdroje zvuku Akifumi v mnoha případech využil např. vodu, železo, lidský hlas, 1-voltový řízený oscilátor, ale i tak netradiční věci jako fluorescenční světlo, zvuky lidského těla, žárovky, výbojky, magnetické pole, atd.
  • kvalita: stejně jako obal, nemůže Vás zklamat žádná ze složek díla Aube. Vše připraveno s pečlivostí, přesností a nápaditostí. O akademické decentnosti zvukové stránky titulů se snad ani nemá cenu zmiňovat.
Jak již sám název 'Jezte ryby' napovídá, bude mít obsah kazety něco společného s vodou. Pokud zarputilí vegetariáni přehlédnou nemilosrdný titul, jako hlavního menu se jim dostane pořádná porce vrstvené koláže zvuků. Jak jinak než vodorovně tekoucích, podvodně bublavých, kanálově hučících, bazénově šplouchavých, mořsky zurčících a dalších. Nečekejte tvrdý hluk japonské školy, spíše vyzrálé plochy megawatttově šumících vodopádů po staletí promíchávané několikatunovými kapkami ambientního deště. D.I.Y. kazety je opatřena krásně modrými labely, přivázána barevně ladícím provázkem k insertu s informacemi (limitováno 150 kusy!!!). Celek vkusně doplňuje umělohmotný podšálek-ryba. Jak jinak než modrý.


p.s. Kazeta byla vydána v sérii 'Are You Sane Enough to Drive'


p.p.s. Recenze byla sepsána někdy v roce 1998
.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama