v/a Tokyo Flashback 6 / P.S.F. Psychedelic Sampler (recenze)

12. července 2009 v 1:49 | obyčejný posluchač
v/a Tokyo Flashback 6 / P.S.F. Psychedelic Sampler (CD, 2007, Modern Music/P.S.F.)

Znám dost lidí, kteří kompilace nemají rádi, což už jsem řekl a napsal nesčetněkrát, včetně přídomku, že já výběry miluju. Přesněji takové, jako je tato. Mám zatím tři díly, ale neváhal bych ani vteřinu koupit zbývající. Někdeo jiný za mě vynaloží energii a vytvoří skládanku, kterou se lze brouzdat, hledat a hodnotit.

 • Nebýt u první kapely Ahousen (1) dramaticky přeháněného zpěvu, který ve vysokých polohách vše zboří, vyslechli bychom v poklidu pěkně rozpracovaný nápad. Ale takhle je to drzost, o které je nutno přemýšlet.
 • Kapelu Hananoyouni (2) nám v úvodu představí zpěvule jako nemastný neslaný bigbítek. Vyjímečnost a ksicht téhle alternativy vypluje na povrch až se vstupem akordeonu, zvonkohry, chrastítek a trombónu. Akordeon zní chvílemi jako housle (nebo je to snad kytara?), vše se intenzivně proplétá. Velmi povedené, mám tip!
 • Snad folkovou píseň s textem Puškina (nebo o Puškinovi?), nahranou ve vlhké chodbě činžovního domu nabízí Onna (3). Muzikantského základu je dosti, upřímné neučesanosti o nic méně. Krása schovaná pod nánosem kalu, ale devět minut by povalilo i vola.
 • Yamashirube (4) přichází s meditativně perkusivní náladou. Tóny jsou drženy a rozeznívány v až ambientní celek, jehož účinek je rušen nekvalitou zvuku. Jinak by těch skoro sedm minut to fungovalo.
 • s.a.r.o.d. (5) - po našem Safeness Audio Resource Of Dominant. Co? Nic? A co kapely Aural Fit nebo Plus Eight? To se potom nedivte! Tenhle projekt je ohýbač tónu Mondo Bohachi s někým. Aktuálně s bubeníkem. Silně destruovaná kytara, neprašivější distorze co byla k mání, perverzní zvukotvorba. Bubny jedou ostošest, i na vokál se dostane. Hustoles! Jsem zamilován!! Ničte mě!!!
 • Retolt Mandala (6) jsou divňáci. Kovová kytara, plechové loudění, trupeta, volná improvizace, ocelové pístové lízátko, cinkrlata ratata, harmonika, divnohlasy, zvuky, bzuky, hračky, klávesky, chrastítka, řehtačka, ... Tohle není psychadelie. To je psychiatrie! Super!
 • Kapela ainotamenishis (7) hrála třikrát ve zničené fabrice, třikrát v obchodě s oděvy a jen párkrát v hudebním klubu. Založeni 2005, další rok výměna bubeníka, další rok mělo vyjít LP. Jestli dobře snášíte bezpohlavní dráždění kytar se střílením do zpětných vazeb za doprovodu sviňských bicích, poohlédněte se po něm? Já za tímhle diletantskou zvěřinou dozajista půjdu!!
 • The Kinky Pigeon (8) střídají co se dá. Primus najali bandu otrapů co umí frázovat, George Clinton s hordou neumětelů. Podněcující a lákavé!
 • Yakouchu (9) před barevnými efekty prolínajících se fleků. Éterický vokál, poklidná atmosféra, páry tančí, mlha je ukrývá, nic se během devíti minut nepokazí.
 • Folkové duo bez zábran Ogikubo Connection (10) tvoří kytarista Fukuoka Rinji z Overhang Party s altkařem Mochizuki Harutakou. Koncertně pořídili skladbu Kaneko Jutoky, kterému ji i věnovali. Sázené kytarové akordy, naléhavý zpěv, k tomu saxofonové vpády. Mistr song pochválil, i já tak činím. Jen opít se s Vámi "nemůžu".
 • Kawaguchi Masami's New Rock Syndicate (11) nedělají svému názvu hanbu. Bigbítové nasazení. Dvě třetiny jsou schopny přirozeně celek hrnout i když šéf zrovna sóluje.
 • Sluchaři prominou. I já hlušec nervózní ústřely proti ladění vnímám, ale smutnou krásu, byť falešnou, přesto oceňuji. Genshi (12) hraje na španělu a zpívá naléhavou písničku.
Co víc si přát? Závěr dobrý, všechno dobré. Při zpětném pročítání recenze si uvědomuju, že se mi líbí i věci "špatné". Vím o chybách, slyším nedostatky, ale takový je svět. Vy si vyberte svému srdci milé, přebrané, časem otestované, umělecky vycizelované. Já budu dále hledat a hrabat se ve "sračkách".


Ainotamenishis řádící

The Kinky Pigeon z tohoto záznamu Vás možná nepřesvědčí

nová kapela Rinji Fukuoky, neméně kvalitní i psychadelická

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama