v/a Divelto (recenze)

12. července 2009 v 0:26 | obyčejný posluchač
v/a Divelto (CD, 2009, Lo-Fi Or Die/Tetsubishi Gob-Stopper)

Hej, hej kurwa! 57 skladeb na 75 minutách. To vypadá na pěknou divočinu. Jak se jmenuje kompilačka (nebo snad 9-way split?) mi není úplně jasné. Snad Divelto, i když je to i název jednoho zúčastněného projektu. Náplní placky je představit nejdivočejší, nezprasenější, nejprohnilejší hudební extrémy.
  • Prvních sedm skladeb (1-7) Jesus Of Nazareth nemohlo být zařazeno lépe. Samplování, digitální noisecore, řev plný bolesti a trápení, hlučné pasáže, vše smícháno do štiplavé pasty. Jestli bude průběh celého disku obdobný, budu si po vyslechnutí muset vzít kulturní dovolenou nebo si dát poslochouchací odpočinek alespoň na měsíc.
  • Jméno Illusion OF Safety není neznámé. Jejich šest minut (7) nebude slavných, spíše lehkým nastíněním. Nasmyčkované útržky, prolínané parytmy, neustálé opakování, nahalovaná vycpávka. Zřejmě nepodstatný odpad, chmurné elektro, o ničem.
  • Astronoise (8) je zástupcem ostrého představení jak zaprasit zvuk. Rezavá hluková injekce má sílu Vás nakazit - v dobrém i špatném.
  • Než Blosprut (9-18) rozjedou divoký noise-core-bugr nejprve zahučí tupým bordelem. Intenzivní, hlasité, hodně úchylné!
  • Špinavé klávesy a mluvené slovo jsou výstrahou před další nemocnou sviňárnou. Italský divnopunk-noisecore-electrogrind Divelto (19-37) je poslouchatelný, přesto dosti neočekávatelný. Jako byste vše znali a už slyšeli, podupáváte si, ale neučesanost vede! Je-li to práce jednoho člověka a umí-li to stejně dobře naživo, tak uctivost.
  • Dá se říci, že Wage-Slave Exchange (38-54) jsou obdobou Divelta. Při větší "normálnosti" však válcují nebetyčnou neurvalostí, drzostí a hrubostí. Drtící hlučný eruptivní noisecore.
  • Francouzský projekt Mourmansk 150 (55) je běžec na dlouhé trati. Po celou dobu svého působení neuhnul ze své nekompromisnosti budování harsh noise. Ani zde tomu není jinak. Do hlukové stěny ještě stihne hulákat řádně zprzněným hlasem. K zulíbání!
  • Final Exit jsou tu zas! Vy je neznáte? Kde jste posledních 10-15 let byli? Co jste poslouchali? Excelentní pulsující noisecore v nejlepším podání jaké můžete mít. Čtyři tisíce šest set čtyřicet devět skladeb na pěti minutách (56). Ano čtete dobře 4649 songů! A zavřete chlebárny!! Americké kapela Anal Cunt před drahnými lety nahrála 5643 songs EP, tak tohle není EP, jen pocta mistrům. Zase jinak, jako vždy bez chyby!
  • Ani Inhalant (57) není projektík z garáže. Už se několikráte stačil projevit, ovšem tento zajímavý experimentálně hučící příspěvek není z nejsilnějších a podobně jako Illusion Of Safety, v přímém sousedství ostatních divochů nemůže obstát.
Shrnutí? Exkluzivní sonda do aktuálního dění na okraji okrajů, kterou byste při Vaší lenosti a nekomunikativnosti sháněli dva roky. Takhle máte devět projektů na tácku po rypákem a nemusíte zvednou prdel. Styďte se, parchanti! A ten oboustranný, 12-panelový plakát si nezasloužíte už vůbec, šmejdi!!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama