Sist En 343 / Supraphon Family - Split (recenze)

11. července 2009 v 0:34 | obyčejný posluchač
Sist En 343 / Supraphon Family - Split (CD-R, 2009, P.O.Pshitcords)

Samopalný titul doprovází slušný D.I.Y. obal. Karton je polepen ozdobně střiženými obrázky a na zadní straně info-čtvercem s obdobnými okraji. Polepení disku už se mi tak pěkné nezdá. Celková edice čítá 135 číslovaných kusů (010/135).

Sist En 343 ze Slovinska vede Matjaž Galičič, aktivista, vydavatel a propagátor noise subkultury. Na této nahrávce mu druhem ve zbrani je Miha Novak, neméně agilní panáček. Dvě patnáctiminutovky se zakódovanými názvy, vyznívají jaké výtrysky pod těžkou mlhovinou. Na počátku 43-91K (1) se prosazující, zacyklovaný zvouček s brumem a postupným přidáváním ruchových úderů opatrně přechází zahušťování celku je zastřené a plyne bez zjevných provokací. Mírné přidání na intenzitě v závěru zmizí do nicoty. 56-26P (2) je hlukota s přimíchávanými vpády ostřejších hluků. Po první třetině následuje ztišení a vpády zůstávají na nějaký čas osamoceny, aby opět společnými silami zaduly, doprovázeny digitální nečistotou.


Supraphon Family ze Slovenska je rodinné duo, něco jako naši Eva a Vašek. aktivitou i množstvím titulů jsou na tom podobně. V prvním obývákovém příspěvku (1) Janka výská do přebuzeného základu. Ruchy a další všemožné nečistoty se dohadují o své místo ve zvukovém spektru. Opakování, přidávání half-playbackové nahrávky (opět plačícící miminko, jakási nahrávka v dalším tracku), střídání, spínání... Sawsiege (2) - bordelózní, nedobře sejmutá, nekvalitně smíchaná lo-fi neurvalost. Zvuk na celé nahrávce je mírně posunutý doleva, z pravého je v pozadí slyšet neustále přítomný brum. Nadšení a radost nelze rodince upřít, podobně jako náběhy na harsh noise divočinu, ale doporučoval bych soustředit se také na "kvalitu" nahrávek. Na koncertě můžeme ledasco odpustit, přejít s tolerantním mávnutím ruky, ale pokud není záměr jen aktuálně vydávat, ale i vydržet a oslovovat i v budoucnu, je to nezbytné.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama