JOJO広重 - ぼくはもう歌わないだろう (recenze)

12. července 2009 v 2:28 | obyčejný posluchač
JOJO広重 - ぼくはもう歌わないだろう (CD, 2004, Alchemy)

Tak tohle je deska, kterou jsem si chtěl poslechnout už v době vydání, kdy jsem se snažil sledovat plodnou vydavatelskou činnost japonské firmy. Z různých důvodů na ni přišla řada až teď a tucha, že to nebude špatné album se mi potvrdilo.


Pro ty, kteří neradi čtou dlouhé články, shrnutí na začátek - jedná se o skoro až prachsprostý bigbít, obyčejné odrhovačky, primitivní písničky/říkačky. U někoho snad vyvolá(va)jí úsměv na tváři, ale mě velice baví. Ani si nevzpomenu jaké bylo mé očekávání, každopádně ve vzduchu visela obava, že může jít o průšvih. Naštěstí nepotvrzená!

Hiroshige Yoshiyuki alias Jojo Hiroshige převádí psychedelií nasáklé kytary (1), náladotvorné pidlikání (3), folk rockové sázení akordů (4), alternativní nářez, který není čím se zdá být (5), Ivan Hlas přesvědčující japonské opilce (7), chlapácké hlazení nástroje (8), mužné zpěvácké výrazivo (průběžně). Jistota, um a letité zkušenosti řádícího divocha sklidněné ku prospěchu písňové formy. Pan umělec si ví rady nejen s elektrickou šestistrunkou (vkusné střídání efektů), ale i se zpěvem, který neoslňuje virtuózními polohami, prostě tu je. Přednes sebejistý, seriózní jako fotografie na pobřeží, kde je oháknutý sólista v doprovodu nevyčuhující modelky. Pokud pochybujete nebo myslíte na faleš, neprokouknete ji. Krátký škleb a střelba jako bonus pro nevěřící (9).

Jojo Hiroshige hrající písničku není k nalezení, tak tady alespoň se svou hlavní kapelou Hijokaidan
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama