Omoide Hatoba - Livers & Giggers (1987~1993) (recenze)

8. června 2009 v 22:16 | obyčejný posluchač
Omoide Hatoba - Livers & Giggers (1987~1993) (CD, 1994, Japan Overseas)
Ách jó! Kde jsou ty časy, kdy jsem si dopisoval s firmou Japan Overseas? Jsou pryč, ale nevadí. Tak jako tehdy i dnes si píšu... zase s jinými.
Omoide Hatoba - projekt, hvězdné seskupení, jam session, svolaná improvizace? Yamamoto - kytarák z Boredoms, zakládající bubeník Boredoms Chew, dnes Corrupted a zakladatel Ufo or Die, basák Tsuyama. Toliko základní skelet tohoto zvěřince, který je zde zaznamenán a poslepován z koncertních útržků. Mnohé jsou opravdu s kvalitou na štíru, zkopírované ze zmuchlaných pásků, apod. Roztodivných taškařic se zúčastnili další kámoši se svými klumprcajky. V soupisce je třeba zpívající Tatsuya Yoshida (Ruins), Nagashima (Dowser), nebo další vejlupci jako Yuichi Sugimoto, Ken Sugisaki, Tomoko Kiriishi.
Celá sešlost improvizovaně bordelaří, trojice drží bigbítovou píseň, střihem je uveden název, aby se rázem odskočilo k víření škopků, nad kterými je experimentálně sólováno. Zde opravdu nejde o oslňování virtuozitou, o přesné kopírování a přehrávání svých vzorů, předvádění naučených témat. Nemalou složku hraje radost z odreagování se. Vše ostatní si v muzice pozorný posluchač najde, byť jde o dokument. Kolik takových jazových nahrávek bylo myšleno jen jako dokument a čerpáme z nich dodnes? K živáčům a koncerťákům bylo přidáno pět novinek. S těmi se zvuková produkce mírně zlepší, podstata zůstane zachována. Demáč ze zkušebny, důkaz o existenci, nepoživatelná kost hladovému psovi, lopata hnoje na novou zahradu.
Dako Internated. Země třesnéz kreslení!? COMOidehatobaCOLA. Fixum, mixum, pastelkárum. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama