Aya - A flower in the battlefield (recenze)

2. dubna 2009 v 18:46 | obyčejný posluchač
亜矢 - 選択の朝 (CD, 2002, BMG Funhouse)
Aya - Senjyo-No Hana
Aya - A flower in the battlefield

Slečna uložená v červených růžích. Modré oči, kadeřavé lokny, výrazné rty. Předběžně jsem obsah tipoval na přiblblý pop, ale klasická rocková nástrojová obsazení (kytara, basa, bicí) u jednotlivých skladeb, odváděla jinam.


Hned od první skladby má muzika bigbítový říz. Nelze přeslechnout rockový drive a tvrdší nápřah jako základ pro mírně ukňouraný zpěv pipulinky. Doprovodná kapela s různými členy (různých národností) za jednotlivými nástroji je pronajata, aby nahrála skladby, které si Aya sama napsala a zaranžovala. Sama v několika skladbách hraje na kytaru. Produkci i nahrávání desky zajistil Adam Kasper v Seattle a pokud se nejedná o chybu nebo vtípek, u deváté skladby King of Pain hraje na basu Krist Novoselic.

Dívčí rock-pop s holčičími tématy, ženskými pocity a náladami. Aya se snaží být naléhavá, uplakaná, decentně posmutnělá, slušně ukřičená, avšak pouze v omezeném prostoru. Pokud se z nějakého důvodu nestanete zarytým fandou téhle slečny, já na desku dozajista zapomenu. Není tu nic podstatného na zapamatování, nic výrazného o čem by bylo potřeba s kámoši debatovat. Snad k mytí nádobí, ale musela by mi z nějakého důvodu naskočit do hlavy při projíždění regálu s disky. Výraznou značku si na hranu dělat nebudu...


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama