recenze > v/a Vash Rock Magazine vol.13

2. února 2009 v 20:39 | obyčejný posluchač
v/a Vash Rock Magazine vol.13 (CD, 2004, Vash Osaka Magazine)

Kompilace mám rád. Uznávám, že některé jsou zbytečné, ale na druhou stranu se zase dostanu k poslechu kapel, které bych jinak vypustil. Tuhle jsem získal výměnou a nemám k ní více informací než název. Do jisté míry je to velmi osvobozující, nebýt zatížen. Ale zase se není čeho chytnout. Jen poslouchat a vystačit si s líbí-nelíbí.
 1. The Sliding Door - Napínavý zpěv. Kytarovkový bigbít. Dobrý otvírák.
 2. ロゴミント - Kytary jako břitvy. Zpěvák kňourá pro někoho za hranicí snesitelnosti. Basa hraje jako o život. Elektrizující pop rock.
 3. Lot Crew - Už jsem myslel, že dojde k syntezátorové smršti, ale tady jsme na rockové platformě, takže... Výraz vokálu není uniformní, ale pořád je to ještě bigboš.
 4. B.S.2 - "Drsná, tvrdá, nekompromisní" muzika pro mladé slečny a neznalé chlapce. Neo-punk. Pop-punk. Každopádně je to svižné, dynamické, melodické.
 5. k+DNA-コウソクイデンシ- - Synťáky sviští, bublají, vysoký hlásek zpěvule, tvrdší spodky elektrických bubnů, dynamická basa. Vesmírný pop.
 6. 文豪 - Holčičí štěbetání, emotivní dohadování na kytarovém podkladu. Říkačková melodie v houpavém rytmu. Zábavový cajdáček. Japonská tancovačka.
 7. FUNKEN - Rock, pop, jazz. Lehounce, vzdušně, k tanci i poslechu. Všichni se ptají komu to hrají. A hrají opravdu dobře!
 8. the Clacknell's - Barovka nejen díky elektrickým varhanům. Zpěvačka vypráví příběh, kterému logicky nerozumím, ale nevadí. "Diskotéka" pro starší a pokročilé.
 9. ドヂヴ - Něco je jinak. Hutnost, divné kytary, efektovaný zpěv. Přesto se jedná o klidnou polohu. Alternativní bigbít?
 10. clinch - Ten chlap nepřežvykuje jenom slova, on si snad chce ukousnout i jazyk. Syrová drzost rocku, ale borec to dře víc než muzika sama. Nevyrovnané, leč zajímavé!
 11. 爆肉 - Trochu nejistý začátek, ale už borci na podkladu pestré muziky rapují a melodicky zpívají. Podpůrné vyřvávačky, trochu heavy trsání. Dobré.
 12. JAPANESE WOODBALL - Snad nejohranější basová figura, ale co byste pořád chtěli vymýšlet. Trochu k tomu nalámou kytary a ufňukánek s plným nosem to oživí. Jinak normál.
 13. Dr.ROBINS - Hybné řazení akordů. Sólíčko. Písnička. Dobrý konec, všechno dobré.
Teď mi došlo, že všechny kapely, "ač je to jenom rokenrol", stále mají zdravou tvrdost. Kolik takových "rockových" skupin bychom mohli dát dokupy u nás, aby se kompilace nerozpadla a nerozbředla? Tím nechci říct, že by tu takové nebyly. Jen kompilací podobného kalibru se nedostává. Stejně jako pořadů v rádiích, kde by byly neškodné kapely nabízeny a představovány. Jak by řekl klasik: "Něco shnilého je ve státě hudebním."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama