recenze > Merzbow - Electro Magnetic Unit

5. února 2009 v 19:03 | obyčejný posluchač
Merzbow - Electro Magnetic Unit (CD, 2004, Los Apson)

Dlouho, předlouho jsem tento titul sháněl a konečně je pod střechou. Jak se říká, když člověk něco chce a jde za tím, dosáhne toho. Otázkou je co za to zaplatí. Má cena za tento titul nebyla tak strašná, ač je to japonský import a na internetu se za něj žádají nehorázné sumy.

Samozřejmě jsem desku slyšel už z MP3 formátu, ale teprve po ohledání originál obalu do sebe některé věci zapadly. Tou nemálo důležitou součástí je obal, který má přímou návaznost na název. Electro Magnetic Unit, zkráceně E.M.U. nebo EMU může být pták emu vmontovaný na přední straně nebo tentýž nakolážovaný bočním pohledem na straně zadní. Taktéž může emu nabízet spojení k syntezátorovému emulátoru. Obojí z5ejmě nebude špatně.

Celá deska, nahraná v ložnici v dubnu 2004, je rozdělena do čtyř částí pod souhrným názvem Black Forest Myth Mix. Úvodních sedm minut (1) je rozjezdovým vibrováním s akordickými vstupy, pomalu se přelévajícími do monolitické hlučné formy. Další část (2) je pomalu rozeznívána hučivým samplem, do které jsou pomalu přímíchávána syčení a následně i dlouhá ruchová vlnění. Se stoupající intenzitou přibývají i manipulace a proměny. I trojka (3) započné rozvážným hučením a syčením, ale nárůst je strmější. Nepříjemné, byť dobře vyvážené a rozvržené hluky, se po sobě plazí. Syčí, drnčí v mohutné statické mase. Před závěrem dojde ještě k hlubokému bouření s kontrastujícím rušením na vysokých frekvencích. Opakování v úplném závěru je nudné, ale dá se přežít, neb jde jen o opravdu krátký úsek. Poslední část (4) s razantním nástupem a následným impozatním průběhem je prostřídávána motorickým kroužením, občasnými rytmickými údery, kovovým zurčením, přepínáním zdrojů a s blížícím se koncem celé desky i ostrými a drsněji znějícími hluky. Pravda, podkladové samply mě chvílemi nudí i zde, ovšem díky tomu, že na povrchu se pořád něco děje a probíhají změny, je výsledek vcelku přijatelný.

Není to zlé album, ale za několik desítek amerických dolarů nestojí.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama