recenze > Kikuko Inoue - Fushigi na Omajinai: Tadaima 2

10. února 2009 v 19:50 | obyčejný posluchač
Kikuko Inoue - Fushigi na Omajinai: Tadaima 2 (CD, 1995, Pony Canyon Inc.)
井上 喜久子 - 不思議なおまじない~ただいま2

Svět je v rovnováze. Stejně jako objevuju interprety zajímavé, nutně musí docházet k opaku. V poště uvíznou perly, které bych snad raději nikdy neviděl, nepotkal a neslyšel. Slečna Kikuko Inoue je přesně taková. Když už nic, alespoň se nuceně odreaguju a podráždím mozkovnu.

Dvaadvaceti stránkový booklet obsahuje 15 fotografií zpěvačky v ateliéru. Vážná, roztomilá, dětsky naivní, zadumaná, přemýšlivá, uvolněná. Všechny jsou sic barevné, ale tónované filtrem sépiové kosti do iluze staroby. Informace jsou kompletně v japonštině, lze tedy více než ředpokládat, že produkt (CD i zpěvačka) jsou určeny pro tamní trh. Pro koho? Na to se raději neodvažuji ani pomyslet, haha!


Jestli nemáte rádi produkci Dády Patrasové, kteroužto byste mohli slyšet snad jen v případě, že Vy nebo jiný zhýralec, ji ládujete nebohým dětem, odejděte. Syntetický podklad, doplňovaný studiově syntetickými doplňky, říkankové zpívání, jemné tak, že i zubní pasta je pilníkem a sladké tak, že i Sachr dort je pelyňkem. Jemnost i sladkost jsou ruku v ruce spojeny ještě sterilitou, která je snad dostupna jen v nemocnici čerstvě po sanitárním dnu. Tisíckrát slyšená ABBA i BoneyM na vesnické pouti 80. let jsou překomplikovanou vážnou hudbou a nejstupidnější techno-popová srágora náročným jazzem. Univerzalitou nejprimitivnějšího použití syntezátorů při troše dobré vůle zmíním desky Petra Skoumala, ale on tak činí pro jednodušší přiblížení různé muziky dětem, ne k vytvoření komerční hudby.

Komu bych tuto muziku pustil? Kámošům jako legraci, co je všechno na světě možné, jako intro nebo outro pro koncert Napalmed, což už dnes nevyužíváme. Snad seniorům k pomalému tančení, ale tam si zase nejsem jist, zda by přijali japonštinu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama