recenze > Composed - Sexual Transmission: Simplex Slam

6. února 2009 v 20:37 | obyčejný posluchač
Composed - Sexual Transmission: Simplex Slam (CD, 2009, Cephalic Records/Gemini Multimedia)

Tak tohle je naprostá novinka. Protože s šéfem spoluvydavatelství Cephalic sdílíme skoro stejný pracovní stůl, dostal jsem důvěru zhodnotit jeho osmý titul. Nebezpečně, žlutozeleně tónovaný obal vně a černobílý uvnitř je plný standardů. Za drobné legrácky mohou snad být považovány vtipné fotografie členů Composed nebo úchylný smajlík pod diskem.

Hudry-hudry intro a jde se na věc. Hutný death metal, snad jak odborníci říkají, "slamming". Hraje se v různých rychlostech, vážnějí, sekaně, svižněji, ale co je to platné, klišé střídá klišé. Odborníci Tuberáci a další nimrači a přehrabáváci budou porovnávat drobné odchylky oproti svým oblíbencům, řešit tuny dalších miniaturních detailů, kterých nejsem schopen. Muzika je dobře nahraná, pokud tedy mé nároky nejsou něčím snížené, chlapci se zdají být vyhraní, mají vše pevně v rukách a pod kontrolou. Jak základy, tak občasná kytarová propískávání a zhoupnutí, dva hlasy v různých polohách, jsou tam, kde je hledači stylu očekávají.

Vydat v dnešní době 14-minutovou desku mi připadá zbytečné až zhýralé. Je pravdou, že deska má minut šestnáct, ale závěrečná "recese" je spíše jakýmsi bonusem. Být to sedmipalec, tedy malá vinylová deska, měl bych větší radost. Cephalic records držím palce v nadšeném vydávání, desku jsem zvládnul a vcelku se mi i líbila, ale popravdě už nikdy bych si ji znovu nepustil. Třeba je to proto, že už nejsem ten správný metalový hltač ani true slamming death fanda.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama