Sklo / Eternal Slavery & Damnation - Split

18. ledna 2009 v 0:40 | obyčejný posluchač
Sklo / Eternal Slavery & Damnation - Split (CD-R, 2008, Maggote Meat Shoppe)

50 kusová číslovaná série je undergroundově minimalisticky zpracována. Papírová kapsa je potištěna houbou/tamponem, černobílý insert s informacemi a barevný samolep.


Tuzozemci Sklo, podobně jako na jiných svých dílech, předvádí již slyšené. Nekvalitní, tupé a chvílemi "over-range" field recordings mohou postačovat a také plní funkci podkladových základů. Doprovodné určující zvuky nářadí, objektů, elektroniky, ruchy jsou o poznání výraznější, čistší, manipulované. Experiment jest vykonán, ale moc mě nebaví. Od poloviny první půle splitu dojde k oživení. Postačí rytmické pulzování (5), dramaticky nahalený hlas v páté skladbě. Stejně jako tento, avšak panoramaticky kmitající v šestce, patří společně s deklamovaný texty naproduktivnímu Japonci Kenji Siratorimu, který infikoval svými výplody celosvětové aktivní podzemí. Zdá se, kdo nespolupracuje s panem Siratorim, jakoby nežil. Posledními kousky jsou dvě osvěžující části živáku Skla od Černého pavouka. Jednak se mi jeví improvizačně upřímné, nadmíru špinavé, syrové, ryzí, včetně "chyb" (technických samozřejmě, haha!), nutící k zamyšlení, zda jsou pánové zdrávi (!?) nebo mají podobné anomálie jako já. Pokud nebyla nahrávka dodatečně post-produkčně upravována, potom smekám a těším se na společnou okupaci některého klubu.

E.S.D. dodali šest pojmenovaných "písní", ovšem ty je nutno z půlhodinového monobloku separovati dle přiloženého časového plánu. Sedmiminutová introdukce je mdlá, zbytek se změní, ale dá se říci pouze k horšímu. Celek není nic víc, než prvotní pokus nadšeného experimentátora, test zařízení, zkouška techniky. Neurčité lo-fi bláto! Navíc mám pocit, že více než o zvuk jde pánovi (dámě) o "koncept".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama