Sklo / DJet / Zwukopras / BBYB - Strange Purpose

18. ledna 2009 v 0:25 | obyčejný posluchač
Sklo / DJet / Zwukopras / BBYB - Strange Purpose Split (CD-R, Smell the Stench)

Obal je černobílý xerox, ovšem není do papíru větší gramáže dobře zapečen a špiní. Dvě dvoustránky jsou slepeny k sobě, což taky nepůsobí příjemně. Underground snese hodně, ale není to nutné. Ani podpůrné vizuály, ani strohá slova si nezaslouží býti vymazána. Nutno dodat, že už jsem od vydavatele Smell the Stench viděl větší prasárny.

Ostraváci Sklo v Rez-mixu (na)míchli MuDr. Sovu staršího, vodu, továrnu a ruchy do rytmizující miniatury. V dalších číslech různě obohacují (své) průmyslové zvuky elektronickými výboji, konkrétnějšími prvky, filmovým samplem nebo např. znovu manipulovanou nahrávkou (12), která byla stvořena jinde, jiným (přiznáte se?). Tyto elementy jsou v kvalitativním kontrastu s nemastnými neslanými podklady.

DJet nabízí Radio-fragmenty v pěti částech, které poskytují náhled na kolážování, vrstvení a míchání do silně zahuštěných omáček. Dočkáte se i minimálních beatů, jednoduchých rytmů. Ve čtvrté části (10) se předvede ruské radiové mluvené slovo, snad jediný element evokující název "radio-fragment". Tento díl seriálu společně s pátým (13), jsou zástupci tu(p)ců, jednou mírně na-jazz-lé, podruhé dub-ové. Možná byla chyba, že jsem projekty na splitu poslouchal separovaně, díky tomu mě seřazený DJet neuspokojil. Na splitu, vnořeno mezi ostatní, snad jeho dílo funguje.

Zwukopras se mi jeví jako zdatný posluchač a řadič a prolínač. Metoda "hodně poslouchej, vyber co se ti líbí, seřaď a prolni". Nehaním, laicky hodnotím. Líbí! Buch-buch tomu dává "smysl", na který někteří posluchači budou slyšet. Já to nežeru. V luftu je jakási rozporuplnost. Ne nuda! Pokud je "smyslem" bavit se, hrát si, poslouchat, kombinovat, říkám ano! Pokud bude vloženo, přidáno i "něco" navíc, řeknu hurá!

Ostravák BBYB se mě v úvodní části pokouší ošálit. Mocné zkreslení, podladění, plác-čvacht, growling a hybnost nakonec přesvědčí. Nic víc, nic míň. Bavím se! Otázkou je, jak tomu bude s celým formátem a delší stopáží.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama